Kutná Hora

Kutná Hora se nachází asi 60 km východně od Prahy. S naším řidičem můžete navštívit toto starobylé hornické město, kde se ve středověku těžilo stříbro. Kutná hora je proslavená ražbou pražských grošů coby evropským platidlem. Pamětihodností bývalého královského města je monumentální katedrála sv. Barbary. Za návštěvu rovněž stojí nedaleká kostnice v Sedlci. Město Kutná Hora bylo prohlášeno za světové kulturní dědictví a spadá tak pod ochranu UNESCO.

Co nezapomenout navštívit:

Nejznámější a nejvýznamnější památkou je chrám sv. Barbory, který nechali postavit bohatí kutnohorští měšťani. Výstavbu chrámu vedl Jan Parléř – syn známého stavitele Petra Parléře, který se podílel na stavbě Pražské katedrály na Pražském hradě. Katedrála byla projektována jako známé katedrály ve Francii. Pozdější stavitelé zabudovali do projektu mnoho pozdně gotických prvků. V interiéru chrámu jsou k vidění gotické fresky s báňskou tématikou, technikou ražby mincí a scény ze života královny ze Sáby.

V centru města můžete navštívit Vlašský dvůr – jedná se o opevněný objekt do kterého se přesunuly mincovny z celé oblasti – vznikl zde pražský groš. Během prohlídky uvidíte například královskou pokladnici.

V Centru města stojí za vidění morový sloup, kamenná kašna a kamenný dům.

Kousek od města je možné navštívit velmi známý kostel Všech Svatých v Sedlci u kterého se nachází kostnice. K výzdobě bylo použito množství lidských ostatků – obdivovat můžete lustr vyskládaný z kostí nebo girlandu z lebek…

Kutná Hora v obrazech