Velká okružní jízda Prahou

To nejlepší z Prahy za pár hodin

Během této okružní jízdy získáte obecnou představu o městě. Okružka zahrnuje návštěvu Starého Města, Malé Strany, Hradčan a krátkou procházku Pražským hradem.

Během zbývající části uvidíte z auta nebo autobusu další zajímavosti jako je Obecní dům, Státní opera, Národní muzeum, Václavské náměstí, Karlovo náměstí, Tančící dům a spoustu dalších míst.

Tato okružní jízda je velmi vhodná pro vaši první návštěvu Prahy.

Praha – historie

Podle pověsti bylo město ve střední Evropě, kterým procházela obchodní stezka založeno princeznou Libuší, která měla dar vidění do budoucnosti. „Vidím město veliké, jehož sláva hvězd dotýkati se bude…V lesích blízko řeky Vltavy můžete najít muže, který vyřezával práh (PRAH) pro svůj dům, pojmenujte tedy toto město Praha…“ tak zněla slova proroctví a předpověď slavné budoucnosti Prahy.

Pozdější interpretace říká, že název pochází ze slova vyprahlý – od místa, kde byl založen Pražský hrad a Vyšehrad. Původní město leželo v pevnosti obehnané kamennými hradbami. Brody přetínaly řeku Vltavu a vedly ke klíčovým místům. Historie tohoto místa sahá ale ještě hlouběji do minulosti. Oblast byla osídlena již 4000 let před naším letopočtem. Později místa osídlili Keltové a vybudovali známou pevnost na kopci Závist nad oblastí dnešní Zbraslavi v jižní části Prahy. Německé kmeny vytlačily Keltské osadníky z Čech a dali zemi název po keltském kmenu Bojove – Bojohemum.

Navštivte Prahu, hlavní město České republiky prozkoumejte historickou architekturu a poznejte romantickou atmosféru. Zajistíme pro vás dopravu z letiště a prohlídku Prahy v soukromém voze s řidičem a exkurze s průvodcem po památkách

 

Praha v obrázcích