Lázně Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou světově proslulé lázně s bohatou historií. Ve městě najdeme historické slohy od klasicismu po secesi. V těchto světoznámých lázních bylo po mnoho století známo 12 léčivých minerálních pramenů. Novinkou je „třináctý pramen“ – likér Becherovka.Lázně jsou proslulé historickými i moderní kolonádami, výrobou místního skla a porcelánu a lázeňskými oplatkami.

Co nezapomenout navštívit:

Mezi nejzajímavější místa patří místní lázeňské domy, hotely a kolonády (Vojenský lázeňský ústav, Lázně I – III – V,

Hotel Thermal – lázeňský hotel s kongresovým centrem a bazénem se nachází v centru města. Každy rok se v hotelu koná Mezinárodního filmový festival., Imperial – patří mezi dominanty města. Vystavěn byl před 1. světovou válkou a sloužil hlavně bohaté mezinárodní klientele a Grand hotel Pupp – Celosvětově známý luxusní hotel v centru města.

Z kolonád stojí za vidění Sadová, Mlýnská, Tržní, Zámecká a Vřídelní – zde můžete obdivovat gejzír horké vody – Vřídlo .

Za návštěvu stojí muzeum Jana Bechera, kde můžete ochutnat všechny druhy tohoto celosvětově známého likéru a samozřejmě sklárny Moser.

Na celé město se můžete podívat z rozhledny Diana nad městem nebo z vyhlídky Jelení skok – kde se nachází typická socha kamzíka.

 

Karlovy Vary v obrazech